Lassan, de biztosan mindenki megérti, hogy a digitális átalakulás milyen innovatív potenciált rejt magában. Például az adatelemzéssel a munkavállalók életciklusának minden egyes része mérhető. De ott van a toborzás is, ami egy örök kihívást jelent a HR szakembereinek. Egy személyre szabott előválasztási folyamat, vagy egy MI alapú onboarding program segítheti a HR munkáját, de egy mobilalkalmazással viszont már élmény nyújtható a munkavállalónak is. És ez csak néhány példa a digitális átalakulás előnyére.
HR projektmenedzsment
A HR projektek összetett feladatokat jelentenek, de a szoftverek biztosítják, hogy ezeket hatékony nyomon kövessük. Mindig pontos, részletes és aktuális információkat kaphatunk a tevékenységekről és a napi teljesítményről. Minden feladat átlátható egy rendszerben. Több tényezőt is figyelembe véve össze is hasonlíthatóak. A digitális átalakulás határozottan megkönnyíti a HR projektmenedzserek munkáját, és támogatja a projektek sikeres kivitelezését.
Toborzás
Online alkalmazások, mobil toborzás, videóinterjúk, digitális strukturált interjúk, automatizálás. Ezek mind-mind olyan eszközök, amelyek hatékonyabbá teszik a HR feladatokat. Automatizálódnak az adminisztratív feladatok, egyszerűbbé válik a pályázók dokumentumainak a nyilvántartása vagy az interjúk ütemezése. Sokkal gyorsabban ki lehet szűrni a jelentkezőket és értékelni a potenciális jelölteket. A technológiai megoldások segítenek nagyobb és gyorsabb hozzáférést biztosítani az ideális munkaerő megtalálásához. De nem csak a toborzók munkáját egyszerűsítik le, hanem a munkavállalók jelentkezését is. Az automatikusan kitölthető jelentkezési űrlapok, a személyre szabott kommunikáció és a nyomon követhetőség pozitívabb benyomást kelt bennük.
Munkaügyi nyilvántartások
Ezen a területen, hagyományos módon rengeteg papír használódik el, ami már egy jelentős ok a digitális átalakulásra. A felhőalapú szoftverekkel elektronikus formában tarthatók nyilván és kezelhetőek a munkaügyi dokumentumok. Ráadásul még e-mailben sem kell őket elküldeni, hiszen a felhőben a dolgozók is hozzá tudnak férni a szabadságok vagy beosztások megtekintéséhez. A programokon keresztül intézhető a szabadságok kiadása, kimutatások készítése, stb.
Teljesítménymenedzsment
A digitalizált teljesítménymenedzsmenttel a dolgozók produktivitása korszerű technológiával mérhető fel. Egyéni és csapat szinten is nyomon követhető, hogyan teljesítenek munkájuk során a munkavállalók. Az ezekkel kapcsolatos információk lekérdezhetőek és közzétehetőek, valamint az aktuális álláspontot látva a dolgozók további célok elérése ösztönözhetők. A teljesítménymenedzsment programokkal megvizsgálható az is, hogy a vállalati célok eléréséhez ki milyen mértékben járult hozzá, és releváns adatokat kaphatunk a szükséges képzések megtervezéséhez is.
Szervezeti kommunikáció
Időtől és helytől függetlenül egy vállalati kommunikációs szoftver minden kétséget kizáróan teszi gördülékennyé a belső információáramlást. Megszűnhet a már hagyományosnak tekinthető e-mailezés hosszadalmas folyamata vagy az ebből fakadó hiányosságok. Sokkal gyorsabb, hatékonyabb a munkatársak közötti kommunikáció egy biztonságos csatornán keresztül. Minden üzenet időben jut el mindenkihez, hiszen a rendszer jelez, ha új aktivitás történik. Az információk archiválhatóak és visszakereshetőek. Így akár csökkenthető a fölöslegesnek bizonyuló meetingek száma is.
Kompetencia értékelés
Egy kompetencia értékelő szoftverrel sokkal könnyebben képet kaphatunk a potenciális jelöltek készségeiről és hiányosságairól. Ez segít kiválasztani az ideális munkaerőt, mivel a modulban előre meghatározható, hogy a pozíciókhoz milyen kompetenciákra van szükség. Akár különböző feladatok, egységek, elemek beállításával még pontosabb eredmény kapható az értékelés során.
Belső képzések
A szervezeti képzések az e-learning szoftvereknek köszönhetően teljesen elektronikussá válhatnak, felváltva ezzel a személyes oktatást. Így a kurzusok bármikor és bárhol megtarthatóak és elvégezhetőek. Akár személyre szabott tanulásra is van lehetőség. A tanulásmenedzsment-rendszerek (LMS) biztosítják a képzési anyagok elérhetőségét és a teljesítmények követhetőségét, értékelését. A résztvevők e-mailben értesülhetnek a képzési folyamat lépéseinek aktualitásáról.
Bérszámfejtés
A digitalizált bérszámfejtés produktívabb működését elősegítik a felhőalapú rendszerek, a mobilitás és a robotikus folyamatok automatizálása (RPA – Robotic Process Automation). Az RPA segítségül szolgálhat az adatok bevitelének és ellenőrzésének automatizálásában vagy az üzleti szabályok betartásában. A modern technológia csökkenti az emberi tévedés kockázatát és gondoskodik a pontos, törvényi szabályoknak megfelelő számításról. A bérszámfejtés a felhőnek köszönhetően nem helyhez kötött, bárhonnan elvégezhető. Így a határidőket is könnyebb betartani. Az adatok és a dokumentumok biztonságosan tárolhatóak és az esetleges csalás is könnyebben megállapítható.